S korica:
Što bi bilo da je na čelo Amerike tada došao Charles Lindbergh, letački as i osvjedočeni pobornik izolacionizma i antisemitizma? Što bi bilo s Philipom Rothom, današnjim doajenom američke proze, ali tada tek sedmogodišnjakom iz židovske obitelji u New Jerseyju?
»Zavjera protiv Amerike» alternativna je autobiografija pisca koji je kao dječak na svojoj koži osjetio klicu rasizma u američkoj srednjoj klasi. Ali dok je u stvarnosti uvijek u obitelji uspijevao naći utočište od svake prijetnje, u svojem novom romanu on postulira vrlo moguću povijesnu Ameriku koja je raselila Židove u cilju “integriranja” s ostatkom stanovništva i time razorila sigurnost njihovih zajednica; jednu Ameriku koja se nije htjela uplesti u “europski” rat, već je potpisala ugovore o nenapadanju s nacističkom Njemačkom i militarističkim Japanom. Uz službene posjete Von Ribbentropa Bijeloj kući i antisemitske nerede na ulicama, djetinjstvo maloga Philipa poći će radikalno drugačijim smjerom prema neočekivano dojmljivom razrješenju.
Posve izvoran zbog svojeg intimističkog motrišta i u isti mah zreli nasljednik suvremenih klasika alternativne povijesti poput “Čovjeka u visokom dvorcu” Philipa K. Dicka i “Domovine” Roberta Harrisa, roman «Zavjera protiv Amerike» jedinstvena je pripovijest o tankoj granici između demokracije i totalitarizma u najmoćnijoj zemlji svijeta.